STEAM

Rugsėjo mėnesio STEAM veikla

Rugsėjo mėnesį vaikai daug kalbėjo apie rudens vaisius ir daržoves. Ugdytiniai susipažino su daržovių ir vaisių įvairove, mokėsi pažinti spalvas, skirti sąvokas mažas – didelis, rūšiavo daržoves į augančias virš žemės ir po žeme, sudėliojo jas nuo mažiausios iki didžiausios. Ragaudami išrinko skaniausią, saldžiausią ir rūgščiausią daržovę, skaičiavo, kiek daržovių ir vaisių užaugino rudenėlis. Mažieji smalsuoliai susipažino su rudeninių vaisių / daržovių gausa, jų nauda sveikatai. Apipiešdami rudens gėrybes, stebėjo  jų formą, ieškojo informacijos įvairiuose šaltiniuose. Vaikai, panaudodami medinius krapštukus ir cukinijos kubelius, kūrė įvairius erdvinius statinius.

Spalio  mėnesio STEAM veikla

Spalio mėnesį vaikai susipažino su lauke augančių medžių lapų įvairove, sužinojo, kokios gėrybes užauginamos rudenį. Pasinaudodami gamtos teikiamomis priemonėmis vaikai ne tik mokėsi matematikos, tikslino gamtos pažinimo žinias, bet tuo pačiu lavino smulkiąją motoriką,  kalbą. Mažieji tyrinėjo lapų sandarą, juos lygino pagal dydį, formą, dėliojo geometrines figūras iš kankorėžių, kaštonų, akmenukų, šakelių, rašė skaičius ant smėlio. Savaip dėliojo, kūrė ir augino rudeninius medžius, iš lapų sukūrė rudeninę žmogeliuko šukuoseną.

Mažieji smalsuoliai iš siūlų pynė voratinklius, kuriuose  apsigyveno vorai. Žaisdami su gamtine medžiaga, vaikai pažino raides, sukūrė savo darželio logotipą.

Iš surinktos įvairios gamtinės medžiagos ir sodo gėrybių, vaikai sudėliojo rudeninį miško grybą, sėkmingai sudalyvaudami respublikinėje darbų ir fotografijų parodoje ,,Daug grybų aš miške radau“.