„Olimpinio kamuolio linksmybės“ Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

Ikimokyklinis amžius – tai vaiko asmenybės ugdymo, psichinių ir fizinių galių plėtotės etapas. Šiuo laikotarpiu vaikai intensyviai auga, bręsta fiziškai ir psichiškai. Vaiko protinis ugdymas neatsiejamas nuo judesių lavinimo. Ikimokyklinei įstaigai tenka didžiulė atsakomybė už vaiko fizinės ir dvasinės sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto programos (toliau-LTOK) „Olimpinė karta“ olimpinio projekto konkurso veiklų organizavimas yra puiki priemonė per sportą diegti olimpines vertybes, principus ir kultūrą.

Todėl, Šiaulių r. Kairių lopšelis darželis „Spindulėlis“, 2021 m. gegužės-liepos mėn. vykdė LTOK finansuojama projektą „Olimpinio kamuolio linksmybės“, kurio tikslas – per olimpinę kultūrą didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį.

Organizuotame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ikimokyklinio ugdymo vaikų (4-6m.) nuotoliniame olimpiniame festivalyje„Olimpinio kamuolio linksmybės“ dalyvavo 267 ikimokyklinio amžiaus vaikai iš 11 Lietuvos ugdymo įstaigų. Pirmiausia festivalis vyko Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“. Jo metu parodomąją mankštą vedė Tokijo 2021 vasaros Olimpinių žaidynių personažai / talismanai  Miraitowa ir Someity.  Vaikai patyrė, koks elgesys prisideda prie sveiko gyvenimo būdo, kad kasdieninė fizinio aktyvumo veikla teikia didelę naudą sveikatai. Sportuodami, žaisdami vaikai išbandė skirtingas vasaros olimpines sporto šakas – futbolą, krepšinį, beisbolą, badmintoną, kroketą, žolės riedulį, tinklinį. Veiklos buvo nufilmuotos ir išsiųstos užsiregistravusiems dalyviams t. y. šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms. Festivalio dalyviai atliko organizatorių (Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“) parengtą mankštą ir olimpinių sporto šakų užduotis. Dalyvaujančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsakingi asmenys mankštos ir išbandytų sporto šakų akimirkas nufilmavo arba nufotografavo ir jomis pasidalino uždaroje Facebook grupėje „Olimpinio kamuolio linksmybės“. Dalyvavusios įstaigos pateikė refleksijas apie įgyvendintas veiklas, aprašė sėkmes ir iššūkius bei pateikė siūlymus. Renginyje dalyvavusios įstaigos buvo apdovanotos prizais ir padėkomis.

Šis projektas sudarė tinkamas sąlygas patiems mažiausiems vaikams tikslingai, įdomiai ir smagiai per žaidimą pasportuoti, lavinti įvairius gebėjimus, siekti rezultato, pajusti pasitenkinimą, susipažinti su įvairesnėmis vasaros olimpinėmis sporto šakomis, kuriose naudojami įvairūs kamuoliai, olimpinė atributika, o suaugusieji galėjo dalintis savo darbo patirtimi bei įvertinti savo ir kitų veiklas.

Kviečiame žiūrėti sukurtą filmuką: čia