Futboliukas

Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) organizuojamo projekto „Futboliukas“ kelionė lopšelyje-darželyje ,,Spindulėlis“

Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė spalio mėnesį pradėjo įgyvendinti  Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) organizuojamą projekto „Futboliukas“ kelionę. Pirmiausia sukūrėme logotipą (ženklą). Pagrindiniai kūrybinio proceso dalyviai, vaikai, stebino savo kūrybinių minčių originalumu. Sukurtu logotipu pasidalinome su Lietuvos masinio futbolo asociacija.

Futboliuko treniruočių metu vaikai sėkmingai mokėsi šios sporto šakos technikos: varytis kamuolį keičiant kojas, apsivaryti kliūtis keičiant judėjimo pobūdį ir t.t. Išmokę varytis kamuolį, pabandėme žaisti futbolą salėje, lauke 3×3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikė daug džiaugsmo, naujų teigiamų emocijų. Tikimės, jog ugdytinių širdis užburs futbolo galia.

Lapkričio mėnesio veiklos

Šį mėnesį „Futboliuko“ projektą pradėjome veikdami, mokydamiesi, žaisdami tarp grupių komandų: atlikome apšilimą, dalinomės su draugais išmoktais pratimais, veikėme besimokydami kaip skirtingais būdais perduoti kamuolį draugui, dalyvavome draugiškose rungtynėse. Taip pat domėjomės naujovėmis, atlikdami interaktyvias užduotis: „Nuo mažiausio iki didžiausio“, „Futboliuko dėlionė“. Lapkričio pabaigoje  Šiaulių futbolo akademijos trenerė Tatjana lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ pristatė komandinį sporto žaidimą – futbolą. Vaikai turėjo galimybę aktyviai žaisti, kalbėti ir būti išgirsti, patirti pagarbų santykį, tobulėti, mokytis ir valdyti emocijas.

Gruodžio mėnesio veiklos

KALĖDINIS FUTBOLIUKAS

Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“  2022 m. gruodžio 19 d. Nykštukai vaikus pakvietė į „Futboliuko Kalėdas“, tikslu per žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, populiarinant futbolo žaidimo užsiėmimą.

Vaikai su Nykštukais mankštinosi pagal dainelę „Kalėdos“, žaidė judrius žaidimus „Futbolo figūros“, „Greitas įvartis“, jėgos žaidimą „Balionų futbolas“, puošė eglę „sportiniais batais“. Skambant vaikų juokui, muzikai vyravo kalėdinė nuotaika. Vaikai šventiškai pasportavo patirdami daug gerų ir džiaugsmingų emocijų.