KARIŠKA OLIMPIADA SPINDULĖLYJE

Birželio 28 d. Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ organizuota stovykla „Kariška olimpiada Spindulėlyje“, kurios tikslas – per olimpinę kultūrą ugdyti vaikų fizinius, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, pratinant parodyti pastangas, gerbti save ir kitus, džiaugtis bendra veikla. Už fizinį aktyvumą skatinančių veiklų įgyvendinimą lopšeliui-darželiui ,,Spindulėlis“ skirtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto finansavimas.

Vasariškos stovyklėlės dieną pradėjome stovyklavietės įrengimu, kurioje aktyviai darbavosi didžiulė komanda: kariškiai iš Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono štabo, lopšelio-darželio ugdytinių tėvai, vaikai ir visa lopšelio-darželio bendruomenė. Dalindamiesi geromis emocijomis, palapinių statymo sunkumais ir generuodami impulsyviai kylančias idėjas, įsirengėme palapinių miestelį.

Smagias ir įdomias olimpines veiklas išbandė „Spindulėlio“ ir Šiaulių r. Kairių jungtinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Olimpiados dalyviai smagiai ir aktyviai mankštinosi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono štabo ugnies valdymo vyresniojo karininko Alekso suorganizuotoje kariškoje mankštoje, tėčių prižiūrimuose sporto sektoriuose žaidė žolės riedulį, krepšinį, futbolą, dalyvavo dviračių pasivažinėjimo estafetėse. Kariškiai iš Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono vaikams organizavo sportinius žaidimus su karinių kliūčių ruožo elementais: granatų mėtymą, kareiviškos kuprinės nešimą, lindimą pro tinklą, aprodė ir leido vaikams išbandyti kario tarnyboje naudojamas priemones ir amuniciją, demonstravo veidų maskavimo techniką, vaišino kariškais maisto daviniais.

Šventės pabaigoje didžiausia dėmesys atiteko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnų su dresuotu šuniuku K-9 pasirodymui.

Šio projekto veiklos padėjo lavinti vaikų fizinį aktyvumą, draugiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praturtinant vaikų žinias pagarbiu elgesiu, mokėjimu mokytis. Stovyklos metu dovanojome dalyviams ne tik linksmą, bet ir prasmingą laiką.