Mažoji olimpiada Spindulėlyje

Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ pasitinkant vasarą tradiciškai įvyko „Mažoji olimpiada „Spindulėlyje“. Šventė buvo orientuota į pagrindinius 2024 m. aktualius akcentus: Paryžiaus olimpines vasaros žaidynes, Lietuvoje vykstančio olimpinio judėjimo 100-metį, fizinį bendruomenės aktyvumą ir raštingumą, pilietiškumą, bendruomeniškumą bei pastangomis pelnytą džiaugsmą.

Nuo pat ankstyvo ryto lopšelio-darželio kieme skambėjo muzika, vyko pasirengimo šventei darbai: įrenginėjami sporto sektoriai, puošiama teritorija, pikniko stalai. Šventės metu buvo parengti informaciniai stendai supažindinantys šventės dalyvius su Paryžiaus olimpinėmis žaidynėmis, olimpiados talismanu, simboliką, Lietuvos sportininkais iškovojusiais teisę varžytis Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Šventė prasidėjo olimpinės ugnies ir vėliavos įnešimu, grupių komandų prisistatymu, sektoriuose teisėjaujančių teisėjų, sportinių rungčių pristatymu ir pramankšta. Visa tai padėjo atlikti sportininkas Tigriukas atkeliavęs iš MB „Mažųjų pievelės“, kuris ir šventės metu visus drąsino, padėjo ir linksmino.

Dalyviai rungėsi tinklinio, jojimo, šaudymo, plaukimo ir žolės riedulio rungtyse. Draugiškos sporto varžybos, diskusijos apie taisykles, sąžiningą varžymąsi, komandos formavimo žaidimai, rankų paspaudimas laimėjimo / pralaimėjimo atveju ir svarbiausia – suaugusieji, kurie savo betarpišku buvimu su vaikais, savo pavyzdžiu galėjo parodyti, paaiškinti, taip suteikdami galimybę ne tik išgirsti, bet ir patirti kilnumo, pasiaukojimo, gerumo apraiškas.

Šventė baigėsi draugystės ir bendrystės apdovanojimais: medaliais, padėkos raštais, Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanomis ir smagiu artėjančios tėčio dienos sveikinimo muilo burbulų ir balionų šėlsmu.

Nuolat organizuojamuose sportiniuose renginiuose, šventėse naudodami įvairius įkvepiančius metodus ir veiklas, sportinę veiklą pritaikydami taip, kad ji būtų tinkama vaikų amžiui ir atitiktų jų gebėjimus ir įgūdžius, siekiame ir motyvuojame, kad mūsų mažieji ugdytiniai augdami taptų kuo labiau aktyviais, susipažintų su kuo įvairesne fizine veikla, tikintis, kad jie ras tokią sporto šaką, kuri jiems taps įkvėpimo ir entuziazmo šaltiniu nuolat užsiimti aktyvia veikla.