Olimpinė stovykla „Kartu mes galime“ Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“

2023 m. birželio – rugpjūčio mėnesiais Šiaulių r. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“, organizuota olimpinė stovykla „Kartu mes galime“, kurios tikslas – respublikiniu mastu inicijuoti fiziškai aktyvias veiklas skatinant ikimokyklinio amžiaus vaikams diegti olimpines vertybes, tenkinant vaikų prigimtinį poreikį judėti, kurti darnios ir sveikos asmenybės ugdymo prielaidas.

Stovyklavietę pradėjome jos įrengimu, kurioje aktyviai veikė profesionalūs treneriai, pedagogai ir kiti asmenys: jogos trenerė M. Mažeikaitė, „Baltik Vairas“ krepšininkas A. Vaikutis, Šiaulių sporto centro „Dubysa“ tinklininkas K. Butautas, lopšelio-darželio ugdytinių tėvai, vaikai ir visa lopšelio-darželio bendruomenė.

Įsirengtame „Olimpinių palapinių miestelyje“, olimpiados dalyviai aktyviai praleido laisvalaikį: jogos trenerės vedamoje vaikų jogoje lavino koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą, išbandė profesionalių sportininkų prižiūrimus sporto sektorius – krepšinį, tinklinį, tenisą, futbolą ir kt. sporto šakas.

Stovyklos pabaigoje vaikai ir svečiai džiaugėsi šventiniais balionais, prizais ir diplomais. Pasportavę ir pilni gerų emocijų visi prie sveikuoliško vaišių stalo dalinosi savo įspūdžiais ir patyrimais.

Šios stovyklos veiklos padėjo siekti abipusės pagarbos, kilnaus elgesio ir bendradarbiavimo, suteikiant vaikams žinių apie olimpinį judėjimą, olimpinių žaidynių sporto šakas, olimpines vertybes, olimpizmo idealus. Veikiant skatintas glaudesnis bendradarbiavimas tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, sporto mokyklų, orientuojantis į fizinio aktyvumo skatinimą.

         Siekiant to paties tikslo tokias veiklas savo įstaigose organizavo Kauno lopšelis-darželis „Ežiukas“ bei Kairių jungtinė mokykla.