Rytmetis „Žemė – mūsų planeta, bet kaip ją išsaugoti?“

Su pavasario saulės spinduliais į Šiaulių r. Kairių lopšelį-darželį „Spindulėlis“ atkeliavo rytmetis, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti. Rytmetis skirtas plėsti žinias apie Žemę, išreikšti jai pagarbą, rūpestį, mokytis saugoti visa kas gyva joje. Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose: kokios yra planetos Žemės spalvos, ką reiškia Žemės spalvos gaublyje, kas yra mėlynos, o kas žalios spalvos, kodėl reikia rūšiuoti šiukšles, kokių spalvų yra šiukšlių konteineriai ir pan. Plėtodami temos pažinimą vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką „Bučio ir Liuko istorija“, dalyvavo judrioje veikloje „Mano žemė“, kurioje iš virvių ir kitų spalvotų daiktų kūrė „žemę“, veikė kūrybinėje veikloje „Auginu medžius žemei“, eksperimentavo koordinacijos, pažintiniame žaidime „Užterštas šiukšlėmis vanduo“. Rytmetis baigėsi ramiu žaidimu  „Dėlioju žemės dieną“.

Mūsų įstaigoje jau tapo tradicija minėti Žemės diena, nes manome, kad diegiant ugdytiniams meilę žemei, gamtai, jie toliau galės skleisti gėrį, sąmoningai rūpintis gamta, aplinka ir spręsti ekologines problemas.