Pasaulinė maisto diena – „Košės rytmetys“

Prisijungiant prie Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų projekto „Kulinarinės dirbtuvės“ Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ buvo minima Pasaulinė maisto diena „Košės rytmetys“, kurios tikslas – formuoti teisingą vaikų požiūrį į mitybą bei fizinį aktyvumą, kad sveikas maistas gali būti skanus, o sportas smagus.

Mažiausieji lopšelio-darželio vaikučiai pusryčiams estetiškai serviravo stalus, o į svečius užsukę personažai Morkytė ir Citriniukė gardino pusryčių košę ir arbatą rudenėlio gėrybėmis (šviežiomis uogomis, citrina, medumi). Po gardžios pusryčių košės vaikų laukė smagi personažo Kopūsto mankštelė, Morkytės ir vaikų diskusija apie košių naudą. Ugdytiniai susipažino su įvairiomis kruopomis, aptarė sveikatai palankaus maisto pasirinkimo piramidę, diskutavo apie mėgstamiausią košę. Rytmetys baigėsi personažo Moliūgo  linksmu žaidimu „Virė virė košę vaikai atsilošę“.