Renginys skirtas „Tarptautinei dienai be automobilio“

              Rugsėjo 22 d. Kairių lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ vyko renginys skirtas „Tarptautinei dienai be automobilio“. Organizuodami šį renginį inicijavome bendruomenę šią dieną atsisakyti važiavimo automobiliu pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, paspirtukus ir pan., taip atkreipdami dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Nuo pat ankstyvo ryto lopšelio-darželio kiemo vartus papuošė spalvingas informatyvus plakatas, draudžiantis automobiliams įvažiuoti į lopšelio-darželio teritoriją ir primenantis, kad įstaigoje minima tarptautinė diena be automobilio. Kieme buvo įrengtos erdvės vaikų aktyviai fizinei veiklai: trasa paspirtukams ir balansiniams dviratukams ,,Greituolių lenktynės“, žaislinių automobilių greičio stotelė „Saugokis kėgli!“, šviesoforo spalvų stotelė „Šviesoforo skrituliukai“, stotelė „Atsargiai, mašina šaukšte!”, techninio aptarnavimo stotelė ,,Pakeisk padangą“. Visos šventės metu su vaikais žaidė personažas Patrulytė Sky, kuri vaikus mokė saugiai pereiti gatvę, laikantis susitarimų ir kitų eismo taisyklių saugiai važiuoti paspirtukais, dviratukais.

Daug pasportavę, palenktyniavę, pažaidę gryname ore, vaikai buvo apdovanoti sveikuoliškais prizais. Diena be automobilio vaikams virto ne tik informatyvia veikla, bet ir smagia atrakcija, paskatinusia ir pamokiusia mažuosius aktyviau ir saugiau pajudėti, prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo ir švarios Lietuvos kūrimo.

           Nuoširdžiai dėkojame vaikų pramogų centrui ,,Mažųjų pievelė” už neatlygintinai suteiktą personažo Patrulio Sky kostiumą.

#Mažųjų pievelė