Sausio – vasario mėnesių STEAM veikla „Besmegenių paradas“

       Nors žiemužė tikro sniego truputį pagailėjo, tačiau vaikai spėjo juo pasidžiaugti. Lipdydami besmegenius rideno mažus ir didelius sniego rutulius, matavo jų aukštį ir storį, lygino vieną su kitu,  papuošimams naudojo darželio gamtinę medžiagą. Stebėdami parsineštus į grupę mažyčius sniego senius vaikai suprato, kad šilumoje sniegas tirpsta, todėl iš besmegenių lieka tik balutė. Aiškindamiesi su kokiu sniegu būtų galima žaisti patalpoje, vaikai bandė pasigaminti dirbtinį sniegą. Jam pagaminti buvo naudojami miltai ir aliejus. Vaikai patys matavo ingredientų kiekį, maišė ir tikrino, kad mišinys būtų tinkamas lipdymui. Kitiems besmegeniams pagaminti buvo naudojama maistinė soda. Kiek vaikams buvo nuostabos ir džiaugsmo, kai ant besmegenių užpylė acto – besmegeniai putojo ir virto skysta mase. Išradingumui ribų nėra! Besmegeniai buvo gaminami, dėliojami, konstruojami panaudojant gamtinę medžiagą, plastikinius lankus, konstruktorius, antrines žaliavas, net drabužius. Patys mažiausieji darželio ugdytiniai gamino besmegenius kitaip – prikimšo maišus balto popieriaus, uždėjo kepures, užrišo šalikus, pritvirtino akis, nosis ir gavosi besmegeniai „fainuoliai“, kurie ilgai džiugino visą lopšelio-darželio bendruomenę.